Doorzoek onze website:

 
 
Ook dit jaar vertrokken de leden van Sv NES in de busjes van het Marin naar de grootste Yacht show ter wereld. We hebben onze ogen uitgekeken in deze snoepjes winkel voor scheepsbouwers. Helaas vielen deze jachten toch iets buiten het budget. Benieuwd naar de foto's en verhalen?
 
Woensdag 26 sept 5 uur stipt vertrokken de scheepsbouwers uit het koude Nederland om af te reizen naar het zuiden. Met de busjes van Marin stond ons een lange rit voor de boeg. Na het eerste uur rijden zat de stemming er goed in. Met de slechte humor, goede meezingers en vele plaspauze waren wij zo in Nice. Hier hebben wij snel een frisse duik genomen in de blauw middellandse zee, vervolgens naar het ibis Hotel voor een powernap. Om daarna gezellig samen pizza te eten. Alhoewel het bier fantastisch smaakte in de mooie straten van Nice moesten wij toch echt terug naar het hotel. Er stond ons een mooie dag te wachten, de Monaco Yacht Show. Met veel dank aan Feadship, Damen, Amels, Vitters en Icon die ons de kaarten schonken om dit spektakel mee te mogen maken. De jachten gaan van groot, groter, grootst en je wordt overspoeld door luxe. Met een lekkere temperatuur van 32 graden liepen we over de haven van Monaco. Als je geen zin had om te lopen werd je zonder pardon vervoerd door golfkarretjes of de rib die mensen naar de overkant van het water brachten. In de middag hebben wij een rondleiding gekregen op het Yacht Support Vessel van Damen, Power Play. Dit is een schip die de tenders, jetski’s, onderzeeërs en andere speeltjes van de allerrijkste vervoerd. Want een tender zichtbaar op uw jacht is zo 2017. Na het avond eten in Monaco reden we voor een geweldig uitzicht terug via de bergen naar Nice. Hier hebben een aantal leden de moeite genomen om het uitgaansleven van Nice eens goed te verkennen. Na deze leuke avond waarvan we je de details besparen, stonden alle scheepsbouwers weer fris en fruitig langs de kade van Monaco. De quotevan de dag “brak in je pak dag”. iedereen ging deze dag in kleine groepjes de jachten bekijken. Het is namelijk makkelijker om een jacht op te komen als je met een klein groepje bent. Dit samen met een goed praatje maakte het soms mogelijk om een kijkje te nemen op een jacht. Als je eenmaal binnen bent sta je versteld van luxe en het niveau van afwerking. Helaas moesten we rond 5 uur weer aanstalten maken richting de busjes. Nog snel een rondje over het formule 1 circuitdie dwars door de stad gaat. Daarna was het tijd om Monaco gedag te zeggen en terug te kijken op een zeer geslaagd Monaco Yacht Show.
 
Studievereniging Navigo Ergo Sum
Postbus 1080
8900 CB Leeuwarden

NESbrief

Blijf op de hoogte van alle activiteiten rond Sv NES.